Libertas Forum

Pasivna Kreativnost

Share

Admin
    Liberator

Male
    Broj postova : 1332
    Ljubavno stanje: : Zauzet
    Registration date : 08.03.2008

Pasivna Kreativnost

Postaj by Admin on 20.05.08 17:55

Neki dan sam cuo da je smisao zivota covjekova kreativnost, odnosno ono sto covjek kao pojedinac i osoba postigne i stvori tokom svog ,relativno kratkoga, zivota.

Tada mi je ~pala na pamet~ rijec PASIVNA KREATIVNOST. Kreativnost koju produciramo pasivno. To me asocira na znanost jer je poznato da su sva vazna otkrica u povijesti otkrivana sasvim slucajno, skoro nenamjerno...

Jeste li zavidni ljudima koji su pasivno-kreativni, odnosno jeste li ljubomorni na ljude koji otkrivaju nove stvari sasvim slucajno?

Guest
    Gost

Re: Pasivna Kreativnost

Postaj by Guest on 02.06.08 9:45

Daj ti pasivno odjebi... Admin Power

GARY
    Liberator

Male
    Broj postova : 1193
    Posao : Obrezivanje
    Ljubavno stanje: : Izmisljeno!
    Registration date : 28.04.2008

Postaj by GARY on 10.06.08 16:55

Sve te "nove" stvari nisu otkrivene slucajno vec matematickom tacnoscu, bolje receno statistikom. Koja je mogucnost da izvuces zgoditak na lutriji? Mali-jel da, zato sto si uplatio jedan listic. Ali, ako uplatis milion listica mogucnost je vec povecana. Isto tako, svaki pojedinac u covecanstvu ima u genetskom kodu zapisan jedan deo informacije o tom "novom" otkricu ili zakonu koji vlada u prirodi. Mesanjem gena u neko vreme poklopi se "slagalica i taj pojedinac odjednom, cesto ni sam ne znajuci kako shvati zakon ili otkrice.

Isaca Njtna je pad jedne jabuke doveo do nekih otkrica o gravitaciji. Tesla je sedeo u parku i u pesku nacrtao svoj motor gledajuci Sunce.

Dakle, nema tu ni aktivnog ni pasivnog pronalazastva, sve sto je otkriveno i sto ce se tek otkriti vec je zapisano u svim pojedincima i kad-tad ce biti otkriveno.

To je to.

Admin
    Liberator

Male
    Broj postova : 1332
    Ljubavno stanje: : Zauzet
    Registration date : 08.03.2008

Postaj by Admin on 24.07.08 2:08

Jesi li ti ikada ista slucajno otkrio?

GARY
    Liberator

Male
    Broj postova : 1193
    Posao : Obrezivanje
    Ljubavno stanje: : Izmisljeno!
    Registration date : 28.04.2008

Postaj by GARY on 27.07.08 15:15

Neces vjerovati ali jesam. Doduse ne neke FUNDAMENTALNE /temeljne/ postavke koji bi bili prezentirani u naucnom svijetu nego neke sitnice, ali ni to nisam znaoiskoristiti nego je tako ostalo zapisano u nekim mojim svescicama i onda jednoga dana pojavi se to cega sam se ja sjetio prije desetak godina na reklamama na TV.

Sta ces-pronalazaci nisu PRAKTICNI.

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 6:58

Sada je: 08.12.16 6:58.