Libertas Forum

Umiremo li ili nam dusa ostaje na zivotu?

Share

GARY
    Liberator

Male
    Broj postova : 1193
    Posao : Obrezivanje
    Ljubavno stanje: : Izmisljeno!
    Registration date : 28.04.2008

Re: Umiremo li ili nam dusa ostaje na zivotu?

Postaj by GARY on 15.07.08 20:02

Kaj-niste ucili FIZIKU? U prirodi NISTA NE NESTAJE vec samo menja OBLIK. Materija prelazi u energiju a energija u materiju. To je i sutina reinkarnacije-prelazak iz jednog materijalnog oblika u drugi. Materija je naime najprimitivniji oblik energija dok je DUH i DUSA /nemojte mijesati ta dva jer je razlicito/ visi oblik energije tzv etericni, fluidni...U sustini mi smo svi samo HOLOGRAMI kreirani od nekog VISEG BICA a vasa je stvar kako cete ga zvati-Bog ili nekako drugacije.

Inace Bog stalno daje znakove svoga postojanja samo sto mi imamo nesavrsena cula i to ne percipiramo. Recimo, negde tamo je SVE zapisano o nasim DUSAMA i tacno se zna ko je kako prozivio zivot koji mu je dat pak prema tome mu se i odredjuje u kakvom obliku ce se REINKARNIRATI /ponovo stvoriti/ u sljedecem zivotu.

Oni koji su zivjeli kako treba, cinili dobro, voljeli sebe i druge idu na vise nivoe postojanja a oni losi, puni mrznje, ubice, tati idu na nize nivoe-reinkarniraju se kao ZIVOTINJE a oni mnogo losi cak u biljke ili stene.

Admin
    Liberator

Male
    Broj postova : 1332
    Ljubavno stanje: : Zauzet
    Registration date : 08.03.2008

Postaj by Admin on 15.07.08 23:56

Kako znas da ce ~losi~ ljudi zavrsiti, tj. reinkarnirati, lose a ~dobri~ ljudi dobro?

Sto fali ~losim~ ljudima? Pa bas su pametni! Zavidim im... a ja sam bas glup... jao kako sam glup! Divim se sam sebi... (koliko sam glup)

GARY
    Liberator

Male

Postaj by GARY on 16.07.08 0:36

Losim ljudima fali to da se ne pridrzavaju univerzalnih principa koji vladaju Univerzumom. Sve sto sam saznao saznao sam iz spisa koje sam procitao a koje su napisali ljudi koji su se time bavili cijeloga zivota, meditirali i u toku meditacije ostvarivali kontakt sa VISIM BICEM-ma kako ga zvali:Bog, kolektivno nesvesno, vanzemaljac...

U svim religijama pojavljuje se bar JEDAN covjek koji je ostvario kontakt i dovijao uputstva od VISEG BICA. Ono sto vlada Univerzumom nije mrznja nego LJUBAV i sve religije koje su ljubav postavile kao princip su pozitivne.

Kako ce se ko reinkarnirati se takodje stavlja na prvo mesto u svim religijama iako nisu imale dodirnih tacaka, dakle nisu prenosili svoja znanja jedni drugima i nisu imali sredstva za to jer ih je razdvajao prostor i vreme.

Recimo, poklapa se pravilo reinkarnacije kod Egipcana, Budista, Hriscana, Muslimana, Indijanaca itd. NEKO je morao da im to kaze jer su sve te civilizacije postojale na raznim mestima i u razlicita vremena.

Ali, to je toliko obimna materija da kada bih poceo o tome da pisem ne bih prestajao godinu dana. Pa samo staroindijske VEDE /prvi religiozni spisi u Indiji/ nastali pre oko 12 000 godina imaju preko 30 000 stihova i natpisa.

Za sada, ostavimo lose ljude da budu pametni /to niko ne negira da je zao i los covek izuzetno inteligentan/. Istrazivanja po zatvorima su pokazala da su kriminalci inteligentniji od prosecnih ljudi. Samo mi nije jasno ako su toliko inteligentni kako su dospijeli u zatvor? Valjda su oni najpametniji jos neotkriveni i na slobodi.

Zlo i mrznja su uvijek PRIVLACNIJI jer je znatno lakse biti zao i ciniti lose i mrzeti nego biti dobar prema drugima i voleti jer dobrota i ljubav zahtevaju mnogo veci napor od mrznje i zla.

Zato sada ima toliko losih i zlih ljudi a tako malo onih koji bi ti pomogli. Nabroj koliko imas ljudi koji bi ti pomogli pa makar i na svoju stetu. Imas li nekoga /izuzimajuci roditelje i bracu,sestre/ koji bi pre tebi dali parce hleba a sami ostali gladni? E to je LJUBAV.

dezurna kucka
    Borac za slobodu

Female
    Broj postova : 764
    Posao : zajebavanje svih oko sebe
    Ljubavno stanje: : ludo zaljubljena
    Registration date : 18.06.2008

Postaj by dezurna kucka on 16.07.08 9:40

o boze filozofije....

GARY
    Liberator

Male

BOLI GLAVA...

Postaj by GARY on 16.07.08 12:31

mala kuja je napisao/la:o boze filozofije....

Boli glava,boooliiiii glavaaaaaa...O tome se vode rasprave od kako je covek poceo da misli i eto sve do danas ta misterija nije razresena, niti moze biti jer mi i VISA BICA smo na razlicitim nivoima postojanja.

Sve to razresava- S M R T.

dezurna kucka
    Borac za slobodu

Female

Postaj by dezurna kucka on 16.07.08 14:56

heh....bas

Admin
    Liberator

Male

Postaj by Admin on 16.07.08 20:30

Ja i dalje ne vjerujem u ta sranja... Necu Ucit Ocu Lokat

GARY
    Liberator

Male

Postaj by GARY on 17.07.08 0:20

Da, pitanje VJERE nije i pitanje znanja o vjeri. Vjera se ne moze nauciti i ma koliko neko znao teologiju to ne znaci i da ce povjerovati.

Vjera je osjecaj i tu nema ubedjivanja-ili vjerujes ili ne vjerujes. I to je to.

Dionizia
    Liberalist

Female
    Broj postova : 227
    Registration date : 22.07.2008

Postaj by Dionizia on 22.07.08 0:58

Moje mišljenje...umire i telo i duša,jedino duh ostaje besmrtan... Twisted Evil

Admin
    Liberator

Male

Postaj by Admin on 22.07.08 1:18

Definiraj duh i dusu. scratch

GARY
    Liberator

Male

Postaj by GARY on 22.07.08 1:50

Duh je OPSTOST tj. energija koja prozima sva ziva bica i koja je na neki nacin povezana sa kolektivnim nesvesnim tj sa svim ostalim duhovima i visim bicem koje nas je kreiralo.

Dusa je ono sto smo MI, ili sto zovemo JA /EGO/. Svaka dusa je jedinstvena i ne ponavlja se u istom obliku. Kada telo umre, nasa dusa se vraca u ono kolektivno i utapa se u njega. Sva sjecanja na to ko smo bili u ranijim zivotima se potiskuje, tako da se u sljedecem zivotu tek metodom vracanja /REGRESIJOM/ koju moze sprovesto samo dobro obucen i naucen mag mozemo sjetiti ko smo bili, jer neki elementi proslog zivota odredjuju kako cemo zivjeti u novom zivotu i tijelu.

dezurna kucka
    Borac za slobodu

Female

Postaj by dezurna kucka on 22.07.08 9:35

vi jos uvijek o tome raspravljate...pa vi niste normalni....

Admin
    Liberator

Male

Postaj by Admin on 22.07.08 11:36

Pa dobro... znanstevnici su nabasali na neku energiju koja kruzi oko svakog pojedinog zivog i nezivog bica.

Nesto kao energija, no ni oni sami ne znaju sto je to ali tvrde da ta energija osatje i kada zivo bice, tj. tijelo umre.

GARY
    Liberator

Male

Postaj by GARY on 22.07.08 23:05

Nisu nabasali nego su je trazili a postoji i znanstveni dokaz o postojanju AURE /tako se naziva bioenrgetsko zracenje oko naseg tijela/. Pre nego su naucnici dosli do egzaktnih dokaza o postojanju te energije ta pojava je opisana u drevnim indijskim spisima, sto pokazuje da su oni znali za to a kako, nitko ne zna.

Dokaz je pruzio ruski fizicar KIRLIJAN koji je vrsio opite sa visokofrekventnom strujom koju je propustao kroz zive tvari i pri tom pravio fotografije. Na fotografijama je uocio da oko zive materije postoji zracenje energije koje nije mogao objasniti. Zracenje je negdje bilo jace a negdje slabije. Kasnija ispitivanja su pokazala da AURA slabi na onim mjestima gdje je oboleo neki organ te se sada vec primjenjuje u dijagnostici u medicini.

Dionizia
    Liberalist

Female

Postaj by Dionizia on 23.07.08 1:01

GARY je napisao/la:Duh je OPSTOST tj. energija koja prozima sva ziva bica i koja je na neki nacin povezana sa kolektivnim nesvesnim tj sa svim ostalim duhovima i visim bicem koje nas je kreiralo.

Dusa je ono sto smo MI, ili sto zovemo JA /EGO/. Svaka dusa je jedinstvena i ne ponavlja se u istom obliku. Kada telo umre, nasa dusa se vraca u ono kolektivno i utapa se u njega. Sva sjecanja na to ko smo bili u ranijim zivotima se potiskuje, tako da se u sljedecem zivotu tek metodom vracanja /REGRESIJOM/ koju moze sprovesto samo dobro obucen i naucen mag mozemo sjetiti ko smo bili, jer neki elementi proslog zivota odredjuju kako cemo zivjeti u novom zivotu i tijelu.

Bolje od ovog odgovora ne bih ni ja mogla...to je to...
    Gary.... To majstore

GARY
    Liberator

Male

Postaj by GARY on 24.07.08 17:09

Pa, spojila se starost i iskustvo...He, he...Tedoh reci MLADOST /tvoja/ i ISKUSTVO /moje/.

Sada bez sale, ove teme su mnogo teske i opsirne i odgovore na pitanja koja postavlja Ivan nisu dale jos ni sve religije i filozofske skole na svetu te se sve krece u granicama SPEKULACIJE...

Admin
    Liberator

Male

Postaj by Admin on 25.07.08 0:06

Spekulacija, manipulacija...idiotizam. Amen

Dionizia
    Liberalist

Female

Postaj by Dionizia on 25.07.08 0:13

Jeste... Twisted Evil

Admin
    Liberator

Male

Postaj by Admin on 25.07.08 0:21

Ja i Robin smo na Robi s Greskom (jedan Hrvatski forum) pokupili BANNove jer smo napisali da su svi ljudi, koji vjeruju u Boga, naivne budale. Hihi... istina boli! Sniper

Dionizia
    Liberalist

Female

Postaj by Dionizia on 25.07.08 1:13

Pa eto vidiš,ja ne verujem u boga,verujem da postoji neka jako snažna sila(energija)koja pokreće ceo univerzum.

GARY
    Liberator

Male

Postaj by GARY on 25.07.08 19:45

Svako ima pravo na svoje misljenje i svoje vjerovanje, to se ne moze sporiti. Cemu onda daljnja diskusija o dusi? Ako Boga nema, nema ni duse...Ta sila o kojoj govori Dionisija MORA dakle biti BICE jer mora biti misaona, a misaono moze biti samo bice. Energija sama po sebi nema inteligencije, ali ako je netko usmjerava onda to moze biti samo Bog tj kosmicka INTELIGENCIJA.

Svejedno je kako se zove, glavno je da postoji neki poredak u Univerzumu a sto je to mi nismo jos sposobni shvatiti.

Ovo sto mi pisemo je kao da hoces mrave nauciti teoriji relativnosti...

Admin
    Liberator

Male

Postaj by Admin on 25.07.08 20:02

Ne podcjenjuj mrave! ccc

Ovaj, zar stvarno napredujemo u Univerzumu? Ili se vrtimo u krug?
    Ili mozda cak degeneriramo?

GARY
    Liberator

Male

Postaj by GARY on 25.07.08 20:33

Vidi ovako. Nasa galaksija se zove "Mlijecni put". Samo u nasoj galaksiji postoji nekoliko milijuna zvijezda i sistema planeta slicnih nasem.

Mi smo na periferiji nase galaksije.

Galaksija kao sto je nasa opet ima nekoliko MILIJARDI tj. koliko smo uspjeli zabeleziti najnovijim radio teleskopima a ne zna se da li vasiona uopste ima kraja.

To je toliko nepojamno i neobjasnjivo i to su takve velicine da zivimo milijarde godina to ne bismo shvatili.

Svjetlost koja dolazi sada do nas je od zvijezda i galaksija koje su nestale jos pre nekoliko milijardi godina, jer svjetlost putuje brzinom od 300 000 km/sec a te galaksije i zvijezde su na nekoliko milijardi svjetlosnih godina od nas.

Dakle, ko to moze shvatiti i objasniti. Mi smo tako, tako sicusni u Vasioni...

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 8:58

Sada je: 11.12.16 8:58.