Libertas Forum

Uhvacen jedan od najtraženijih haških optuženika

Share

Dionizia
    Liberalist

Female
    Broj postova : 227
    Registration date : 22.07.2008

Uhvacen jedan od najtraženijih haških optuženika

Postaj by Dionizia on 23.07.08 2:33

Karadžić uhapšen u autobusu GSP-a
    Haški optuženik, bivši lider bosanskih Srba Radovan Karadžić uhapšen je u Beogradu. Prema saznanjima „Blica“ jedan od najtraženijih haških begunaca lociran je pre oko mesec dana i uhapšen sinoć oko 21 čas u centru Beograda na opštini Vračar. Međutim, advokat Karadžića, Svetozar Vujačić tvrdi da je njegov klijent uhapšen još u petak u autobusu na liniji Novi Beograd-Batajnica. Prema saznanjima „Blica“ Karadžića je saslušao Milan Dilparić, istražni sudija Veća za ratne zločine Okružnog suda. Saslušanje je završeno noćas u 02.05. i Karadžiću je predata optužnica Haškog tribunala.
    Kako „Blic“ saznaje, Karadžić se tokom saslušanja branio ćutanjem i negirao je krivicu. Odbio je hranu i rekao svom advokatu da ima privatne poruke za porodicu. Lekari su sinoć pregledali Karadžića i konstatovano je da je on zdrav.
    - Pre mesec dana su ga locirali pripadnici BIA, ali su čekali da se potvrdi njegov identitet. Potvrdu su dobili u petak i preko vikenda je sve pripremljeno, a u akciju hapšenja se krenulo posle sedam časova uveče - kaže izvor „Blica“ blizak istrazi.
    Međutim, advokat Karadžića ističe da je po hapšenju u petak, bivši lider bosanskih Srba tri dana držan u „nekoj prostoriji na lokaciji koja mu nije poznata“.
    - Karadžić je sa Novog Beograda autobusom GSP putovao ka Batajnici. U autobus su ušli policajci, stavili su mu kapu na glavu. Karadžić nije pružao otpor i ne zna gde su ga potom odveli. Zna da su se kretali ka nekoj uzvišici. Kapu su mu skinuli sa očiju tek kada je ušao u neku sobu. On je odbijao da jede. Tražićemo da se ispita gde je on bio ta tri dana i zbog čega nije odmah izručen sudu - tvrdi advokat Vujačić.
    - Mom klijentu su prilikom hapšenja prekrivene oči tako da nije video ko ga je uhapsio. Posle hapšenja je bio smešten u pritvor u neku sobu na nepoznatoj lokaciji. Karadžić se brani ćutanjem jer je ceo proces farsa,rekao je Vujačić novinarima ispred suda.
    Karadžić je poslednji put viđen i fotografisan u Han-Pijesku jula 1996. godine. Prva optužnica Haškog tribunala protiv Karadžića i Ratka Mladića podneta je 25. jula 1995. godine. Ona je imala 16 tačaka, od kojih je jedna optužene teretila za genocid, a tri za zločine protiv čovečnosti.
    Druga optužnica, koja se odnosila na zločine u Srebrenici, podignuta je 16. novembra 1995. i imala je 20 tačaka, od kojih ih je jedna teretila za genocid, a devet za zločine protiv čovečnosti.

Haški tribunal od Srbije očekuje isporučenje još dvojice haških optuženika Ratka Mladića i Gorana Hadžića. Prethodno je, 11. juna Pančevu uhapšen Stojan Župljanin koji je prebačen u Hag. Haški tribunal je od 1993. godine, kada je osnovan, podigao optužnice protiv 161 osobe, a još samo Mladić i Hadžić su u bekstvu.

Admin
    Liberator

Male
    Broj postova : 1332
    Ljubavno stanje: : Zauzet
    Registration date : 08.03.2008

Re: Uhvacen jedan od najtraženijih haških optuženika

Postaj by Admin on 23.07.08 7:05

Da, da... napokon su ga uhvatili. Ja sam mislio da se skriva negdje po samostanima ili luksuznim vilama a lik pustio ~bradicu~ i ~lijecio~ ljude! lol!

Nego, bas me zanima kako ce proci njegovo sudenje...

GARY
    Liberator

Male
    Broj postova : 1193
    Posao : Obrezivanje
    Ljubavno stanje: : Izmisljeno!
    Registration date : 28.04.2008

Postaj by GARY on 24.07.08 12:32

Djavola bi se on mogao sakrivati toliko dugo u sred Novog Beograda da nije imao podrsku od politicara koji su bili na vlasti, konkretno od Kostunice. Sve to sto pisu novine o njegovom hapsenju nema veze jer sto se dogodilo i kako znaju samo oni koji su vodili akciju. Sumnjam da ga je "locirala" BIA, pre ce biti da se umijesla CIA i MI-6.

Kakvo ce biti sudjenje uopce nije bitno jer on ionako /s obzirom na godine/ ziv iz Haga nece, bas kao ni Seselj. No, sve je to premalo za patnje koje su svoji delanjem nanijeli...

Dionizia
    Liberalist

Female

Postaj by Dionizia on 25.07.08 2:10

Da znaš da je premalo za patnje koje su pretrpeli ljudi zbog ovog bolesnika...

I ja mislim da je imao podršku od vlasti iz Srbije,oni ga kao traže po Bosni i Palama a on ni manje ni više negu u Beogradu,leči ljude, svira gusle,jebe kurve...
    Ne znam kako će teći suđenje ali znam da mu neće biti dobro...kao ni onima koji su ga skrivali svo ovo vremeu BG_u.

GARY
    Liberator

Male

Postaj by GARY on 25.07.08 19:27

Pa vidis da su PONOSNI sto su ga IMALI. Mislis da nisu znali ko je? BIA je sve vrijeme znala gdje je on, ako mu jos nije pomagala da se krije s obzirom da je tom sluzbom upravljao Rade Bulatovic.

Sada pustaju snimke Biljane Plavsic gde ona kaze da je opljackao RS za 36 milijuna maraka i da je jos uzimao ko zna koliko. Kada mu je ona rekla da to nije u redu on joj je odgovorio da se od necega mora zivjeti. Onda mu je ona rekla da i narod mora od necega zivjeti nasta joj je on rekao: "Ma nek se narod nosi u pizdu materinu."

Dionizia
    Liberalist

Female

Postaj by Dionizia on 25.07.08 22:51

Veruj mi da mi se povraća od države u kojoj živim,i od njihovog bolesnog ponosa.Ne mogu da verujem čovek je ne ratni zločinac nego monstrum,a u BG-u i u RS prave proteste protiv njegovog izručenja u Hag.

Admin
    Liberator

Male

Postaj by Admin on 25.07.08 23:46

Jos jedan slucaj manipulacije? Ovaj put medijske (od strane Karadzica i ekipe 90-tih)?

GARY
    Liberator

Male

Postaj by GARY on 26.07.08 14:10

Pa, mozes misliti kakav mu je karakter kada je u sred rata pljackao SVOJ narod. Dovoljna je izjava Plavsicke /koja ni sama nije mnogo bolja/ da je prezirao svoj narod i cim bi mu ga neko pomenuo on bi poceo psovati.

Ma, ko zna nije li bio u pravu?

Dionizia
    Liberalist

Female

Postaj by Dionizia on 27.07.08 0:21

Mislim da je tu jedino BIO u pravu.

GARY
    Liberator

Male

Postaj by GARY on 27.07.08 0:36

I ja tako mislim. Ne znam sta je OVO uslo u ovaj narod, niko ni sa kim ne moze, porodice se raspadaju, svi su nervozni...Deca ne govore sa roditeljima, braca sa bracom...Nemas vise od koga da potrazis pomoc ako ti je potrebna.

Juce sam trazio od brata od tetke da mi pozajmi 100 eura...Iako ima advokatsku kancelariju i prevodilacki ured na Zelenom vencu u BG-u i dobro je situiran odgovorio mi je da nije pri novcu ???

Ovo je katastrofa od naroda...Nema vise rodbine, nema prijatelja, nema nicega totalna ALIJENACIJA...

Dionizia
    Liberalist

Female

Postaj by Dionizia on 28.07.08 23:53

Ne da je katastrofa nego užas,aj tebi brat neće da pozajmi pare,a meni moj neće ni cigaru da pozajmi,a kamoli pare... No

GARY
    Liberator

Male

Postaj by GARY on 29.07.08 15:58

Ponekada pomislim da ovakav narod ne zasluzuje POSTOJATI, kao sto vec i ne postoji. Juce sam pricao Faustu-sto oni hoce sad o Kosovu?

Pa to pratim vec odavno, Srbi su tamo Siptarima za velike novce PRODALI svaki pedalj zemlje i kuce...SVE. Nisu prodali samo oni koji su nasjeli na PROPAGANDU da ce to vecito biti srpsko.

I, evo ih sada-Kosovci koriste drzavnu pomoc a puni su para. Sagradili su citave kvartove luksuznih kuca, voze najbolja kola, nitko nista ne radi a para imaju koliko hoce. Kad nekoga pitas sto je radio dok je bio na Kosovu te ima pare svi kazu da su bili POLICAJCI.

Ma, smucili su mi se. Ja mislim da ce za 50 godina Siptari biti u Beogradu. Ma i sad ih ima tamo jedno 100 000.

A Srbi eto slozni-brat bi me pustio da umrem od gladi za pisivih 100 eura? I zasluzili smo da nas nema.

Znas samo kako se Siptari drze zajedno, ma poginut ce jedan za drugoga a moga brata boli KURAC ZA MENE.

Dionizia
    Liberalist

Female

Postaj by Dionizia on 30.07.08 0:59

GARY je napisao/la:Ponekada pomislim da ovakav narod ne zasluzuje POSTOJATI, kao sto vec i ne postoji. Juce sam pricao Faustu-sto oni hoce sad o Kosovu?

Pa to pratim vec odavno, Srbi su tamo Siptarima za velike novce PRODALI svaki pedalj zemlje i kuce...SVE. Nisu prodali samo oni koji su nasjeli na PROPAGANDU da ce to vecito biti srpsko.

I, evo ih sada-Kosovci koriste drzavnu pomoc a puni su para. Sagradili su citave kvartove luksuznih kuca, voze najbolja kola, nitko nista ne radi a para imaju koliko hoce. Kad nekoga pitas sto je radio dok je bio na Kosovu te ima pare svi kazu da su bili POLICAJCI.

Ma, smucili su mi se. Ja mislim da ce za 50 godina Siptari biti u Beogradu. Ma i sad ih ima tamo jedno 100 000.

A Srbi eto slozni-brat bi me pustio da umrem od gladi za pisivih 100 eura? I zasluzili smo da nas nema.

Znas samo kako se Siptari drze zajedno, ma poginut ce jedan za drugoga a moga brata boli KURAC ZA MENE.

To majstore To majstore To majstore Sve što si rekao je tako,neželim da se iko naljuti ako je ovde srbin,ali i meni su se stvarno smučili.

dezurna kucka
    Borac za slobodu

Female
    Broj postova : 764
    Posao : zajebavanje svih oko sebe
    Ljubavno stanje: : ludo zaljubljena
    Registration date : 18.06.2008

Postaj by dezurna kucka on 30.07.08 9:54

ma sta ste svi zapeli za tog karadica...jbt...pa pustite covjeka da zivi.....i tako nece vise dugo.... koda se bog pojavio a ne jedan ratni zlocinac....sta lik ce dobiti dozivotnu kaznu...i eto....

GARY
    Liberator

Male

Postaj by GARY on 30.07.08 17:31

Ma ne-vidi ti licemjera. Dok smo mi trpjeli zbog zahtjeva Medjunarodne zajednice on je lagodno zivio u sred Novog Beograda, zajebavao se, cak je nabavio i ljubavnicu...Za to vrijeme mi smo trpjeli, trpjela je njegova zena i porodica torturu i pretrese UNPROFORA. Pa, kakav je to HEROJ? Da je heroj on bi se odmah ubio a ne maltretirao nas cijelih 13 godina...

Uostalom, on je za Srbiju strani drzavljanin /BiH/.

Dionizia
    Liberalist

Female

Postaj by Dionizia on 31.07.08 0:21

Ne bih ja njega pustila da živi ja bi ga sekla i solila,mesec dana,da oseti svaki bol još jači od onoga koji je on nanosio ljudima koji to nisu zaslužili,a onda bih mu presudila po kratkom postupku.
    Smeće jedno matoro koje misli samo na svoju bulju,nije ga bilo briga ni za rođenu ženu i decu a kamoli za narod.

GARY
    Liberator

Male

Postaj by GARY on 31.07.08 1:59

JA isto...mada nisam nikada bio za nasilje ali za takve MONSTRUME nemam osjecaja. Sada cemo jadni cekati jos tko zna koliko da uhvate onog drugog sto je naredio ubistvo 7 000 nevinih i nenaoruzanih zena, i djece i staraca...Kad bi se barem on ubio???

Gdje je tim ljudima CAST /oficirska/ ja ne znam.

dezurna kucka
    Borac za slobodu

Female

Postaj by dezurna kucka on 31.07.08 10:01

pa....on ce sigurno umrijeti u zatvoru....napravio on samoubojstvo....ili docekao duboku starost u zatvoru....ali takvi ljudi nemaju postovanja prema nikome....pa cak ni prema sebi....a na zalos on nije jedini takav.....vi mislite da on mari samo za sebe.....ali on je bolesatan covjet....premda jako pametan....on je bolestan i poremecen....i on nevidi to sto radi onako kako mi vidimo...njemu je zo zabavno.....ko djetetu kada das igracku pa ju ono strga.....tako je i njemu bilo muciti ljude.....

GARY
    Liberator

Male

Postaj by GARY on 31.07.08 17:35

Pa onda su ga trebali dati lijeciti a ne postaviti za Predsednika. Nije on direktno nikoga ubijao i mucio, ali je to naredjivao a to je jos gore jer snosi odgovornost za mnogo veci broj nastradalih nego da je to osobno radio.

U svakom slucaju-nema opravdanja za takve...

dezurna kucka
    Borac za slobodu

Female

Postaj by dezurna kucka on 01.08.08 10:58

pa nekazem ja da ima opravdanje....ali vi se opterecujete glupostima....jbt....cijeli svijet sada bruji samo o njemu.....BOLESNO...neznam sta da kazem....osim.....nemojte se opterecivati glupostima....

GARY
    Liberator

Male

Postaj by GARY on 01.08.08 17:39

Pa mora brujati svijet-jer ako se takvi ne kazne, onda ce se jednoga dana SVE PONOVITI jer ako nema kazne onda je sve dozvoljeno...A ludaka ima na pretek...

Admin
    Liberator

Male

Postaj by Admin on 01.08.08 18:31

Iz povijesti smo naucili da nismo nista naucili.

dezurna kucka
    Borac za slobodu

Female

Postaj by dezurna kucka on 02.08.08 10:10

Pa nekazem da ga netreba kazniti ali smrtnih kazna vise nema tako da jedima kazna koju mu sada mogu dati je dozivotni zatvor....a ja mislim da on toliko nece izdrzati da ce se puno prije ubiti....utopiti ce se u vlastitoj krvi....tek ce mu tada proci kroz glavu sta je zapravo napravio....tek ce se tada pokajati ali ce tada biti prekasno...

Dionizia
    Liberalist

Female

Postaj by Dionizia on 02.08.08 22:28

Ma treba ga dobro iskarati u bulju... Twisted Evil

GARY
    Liberator

Male

Postaj by GARY on 03.08.08 1:34

Ma kakvo kajanje-takvi se ne kaju. Oni nemaju ni savjesti ni morala da bi se kajali. Jos on misli da je u pravu.

Da se kajao on bi se predao jos pre deset godina i ne bi dozvolio da Republika Srbija bude ucenjivana od Medjunarodne zajednice i da zbog njega i njemu slicnih gubimo dragoceno vrijeme i budemo sve dalje od EU.

Nista ga ne zalim, narociot od kako sam saznao da osim sto je cinio tj naredjivao masovna ubistva jos je i pljackao sopstveni narod.

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 3:32

Sada je: 05.12.16 3:32.